Geri

 

IŞIKKENT SPOR KULÜBÜ

 Başkan :  Elvio PARADISO
 İlgili kişi :  Kemal Boyalı, Hakan Eriş
 Adres:  243. Sokak No:35 35070
 Yeşilova, İzmir
 Telefon:  (232) 435 5668
 Fax:  (232) 462 7102
 web sayfası :  www.isikkentwaterpolo.com 

 www.isikkentsk.com

 e-posta :  isikkentspor@isikkent.k12.tr
   hakan.eris@formcnc.com.tr
 Lisanslı sutopçu sayısı :  
 Antrenörler  Hakan Şahbaz, Alper Özerengin         Ahmet Altay, Arif Talay , Ufuk Gürsel
 Antrenman yapılan havuzlar:  Işıkkent Yüzme Havuzu

Tanıtım Yazısı;

İzmir Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfının okulu olan İzmir Işıkkent Eğitim Kampüsü üst düzeydeki eğitimini sporla da bütünleştireceğinden yola çıkarak sporda da atılım içerisine girerek  2002 yılında Işıkkent Spor Kulübü kurmuştur. 4.yılını dolduran Kulübümüz İlimizdeki tüm sutopu sporu yapmak isteyen sporculara bütün imkanlarını açmıştır.

Işıkkent Spor Kulübü tesislerine ve genel ilgiye paralel beş branşla faaliyetlerini sürdürmektedir. Branşlarımız içersinde Sutopu Takımı , Erkek ve Kız Yüzme Takımı , Erkek Basketbol Takımı , Kız Voleybol Takımı  ve Okçuluk branşları bulunmaktadır. Görev alan antrenörler branşlara göre yeterli donanıma sahip olup özellikle çocuklarla ilişkileri oldukça başarılıdır. Özellikle alt yapıdan başlayan kulübümüzde çocuklara önce spor kültürünü ve sevgisini verebilen eğitimciler bulunmaktadır. Bu imkanlar dahilinde ilerleme kaydeden çocuklardan kulüp takımları oluşmaktadır. Çalışmalarımız son derece güvenli bakımlı ve modern İzmir'in nadir kendi spor tesislerinde yapılmaktadır.

Kulübümüz beşinci yılına başlarken lisanlı sporcu sayısını üçyüzelli sporcuya çıkarmış olup spor okullarına katılan sporcu sayısı dörtyüz sporcuyu bulmaktadır. Sporu ve spor kültürünü sevdirmek için her geçen yıl çalışmalarını artırarak devam etmektedir.

Işıkkent Sutopu takımı her zaman en üst seviyeleri hedef alarak , bu sene Antrenör kadrosunu Hakan Şahbaz, Arif Talay , Ahmet Altay , Alper Özerengin ve Ufuk Gürsel ile birlikte genişletmiştir.

Alt yapı, Küçük Takım, Yıldız takım, Ümit Takım, Genç Takım ve A takım ve Bayan Takım olmak üzere toplam 7  kategoride çalışmalarını sürmektedir.

Sutopu takımlarımızın maçlara hazırlık programı içersinde , gerek yurt içi, gerek yurtdışı çeşitli turnuvalara katılarak tecrübelerini artırmak için programlarını hazırlamıştır.

Takımımız  bu seneki hazırlık programları içinde, Sakız adası (Yunanistan), Midilli Adası (Yunanistan) Dinamo Moskova (Rusya), Hırvatistan ve Sırbistan takımları ile birlikte karşılıklı turnuva yapmayı  eklemiştir.Sutopu takımımız bir ilki başararak 1.Uluslararası Işıkkent Sutopu Turnuvasını başarı ile gerçekleştirip her yıl tekrarlamayı da programına almıştır.

Sutopu takımımızın ana hedefi her zaman en üst seviyede sporcu yetiştirmek olup tüm imkanlarını bu uğurda seferber etmiştir.

 
Geri