BAŞKANIMIZ SIRBİSTAN'DA


Federasyon Başkanımız Vedat AKGÜN, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ve beraberindeki heyetle 2. Uluslararası Spor Hekimliği Konferansı'na katıldı.

24 Mayıs 2019 tarihinde Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen 2.Uluslararası Spor Hekimliği Konferansı'na katılan Vedat AKGÜN Sırbistan'daki spor faaliyetlerini yerinde inceleyerek sutopu dalıyla ilişkili görüş alışverişinde bulundu.

2.Uluslararası Spor Hekimliği Konferansı'nın açılışında konuşan Bakan KASAPOĞLU ise spor hekimliğinin popülaritesinin hem Sırbistan ve Türkiye'de hem de Avrupa'da giderek arttığını belirterek, "Ülkelerimizin spor politikalarını yönlendiren kişiler olarak, hem gözbebeğimiz elit sporcularımızın sağlık ve performanslarını koruma ve iyileştirmede hem de toplumlarımızın genel sağlığını geliştirmede hayati role sahip olan spor hekimleriyle bir arada bulunmak keyif vericidir." ifadelerini kullandı.

Sporda başarının multidisipliner bir çaba gerektirdiğini vurgulayan Kasapoğlu, "İyi sporcular yetiştirmek için son derece yetkin ve çağın gerekliliklerini kavramış antrenör, spor bilimci ve spor hekimlerine gerek vardır. Memnuniyetle ifade edebiliriz ki hem Türkiye hem de Sırbistan bu yolda epey mesafe katederek son yılların yükselen yıldızları olmuşlardır." diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, günümüz sporunun son derece dinamik bir yapıya sahip olduğunun altını çizerek, bilim ve teknolojinin spora uygulanmasıyla baş döndürücü gelişmeler kaydedildiğini dile getirdi.

Kasapoğlu, temiz spor, doping, adil yarışma koşulları, global spor ekonomisindeki çarpıklıklar ve cinsiyet eşitsizliği gibi sporun çözülmesi gereken kendi sorunları da bulunduğuna işaret etti.

Sırbistan Gençlik ve Spor Bakanı Vanja Udovicic de her sporcunun arkasında büyük bir takım bulunduğunu ve bu büyük takım sayesinde başarılı sonuçlar alınabileceğini kaydederek, bu takımın en önemli parçalarından birini de spor hekimlerinin oluşturduğunu vurguladı.

Diğer Haberler